kırtasiyeburda
site içersinde arama
Ana SayfaFiyat ListeleriİletişimLinklerAramaSite HaritasıS.S.S.MadenlerHaberlerEski fiyat Listeleri
Ana Sayfa arrow Haberler arrow Bakır madeni
Perşembe, 24 Nisan 2014
GÜNCEL BASIN HABERLERİ
Cache Directory Unwriteable
Ziyaretçi sayısı

Toplam ziyaretci sayımız
ANKET
Fiyat Listesini sitemizden rahatlıkla takip edebiliyormusunuz?
 
Sitemizi nereden öğrendiniz?
 
Bakır madeni PDF Yazdır E-posta
Yazar Ahmet YILDIZ   
Pazartesi, 07 Nisan 2014
 

     Bakırın İNSANLIK tarihinde kullanılması Eklendi çok Eski çağlarda Başlamıştır. Ve İnsanlar, Bakiri Günlük yaşamlarında süs eşyası, silah el sanatlarında kullanmış Olup Uygarlık ilerledikçe Bakira income ve İhtiyaç DAHA da artmıştır ettik. Günümüzde 13 Milyon tüketimi tonun Üzerine Çıkan bakır en cok kullanilan İKİNCİ metal durumuna GELMİŞTİR. Bakira income Devamlı Talep artışı endüstrileşmedeki gelişmelerle orantılıdır.
     
Bakırın yılda Tayland'ın İHTİYACI Dört Kat, Güney Kore'nin üzerine makinalaşmadaki Hayvanların gideceği Artık tartışmasız Kabil Edilmiş Olup, Gecen ettik endüstrileşme ÜÇ kat artmış, Çin'deki Talep patlama noktasına GELMİŞTİR. Gelecekte de Güney Amerika Doğu Avrupa ülkelerinin Bakira income taleplerinde Önemli artışlar olacağı Tahmin edilmektedir ettik. Gelismis Ülkelerde kisi Başına YILLIK bakır tüketimi 10 kg'dir. Bu cancel az gelismis Ülkelerde 1-2 kg arasinda değişmektedir.

    Yüksek Elektrik isi iletkenliği Özellikleri Bakırı ettik, santralları iletken malzemenin Vazgeçilmez girdisi haline getirmektedir ettik ELEKTRİK. Soğuk Hava makina paslanmaz özelliğinden ötürü Nakliye vasıtalarında Dış kaplamalarda bakırın Büyük KULLANIM ALANLARI Bulunmaktadır ettik, teçhizatında ettik. Bunlara ilaveten bakırın Kaynak işlerinde, metalurjide bronz üretiminde Önemli Hayvanların gideceği Olup, DAHA bir cok KULLANIM alanlarını saymak mümkündür ettik.
       Tu Genis KULLANIM ALANLARI sırasıyla; İletimi İle İlgili tesislerde, inşaatta, Ulaşım makina ettik development Elektrik teçhizatındadır ettik. Bundan yil once Bakira income ve İhtiyaç Hiç de Bu Kadar Önemli görülmemekte üzerine bakırın Yerine kullanılabilecek bir cok ikame maddesi ILERI sürülmekteydi ettik. Alüminyum, plastik, fiber-optik Gibi Malzemeler bakır Yerine Kullanilmis, Nato'da Bakira duyulan ve İhtiyaç talepte hicbir azalma olmamış ettik, bilakis Devamlı artma görülmüştür. 
      Dünya'da bilinen bakır rezervlerinin, 60 Yıl Kadar bakır talebini karşılayacak to use oldugu görülmekle Beraber, Büyük madencilik firmalarının Arama programlarında bakır en basta Gelen madendir. 
    
Dünyada bakır Üretimi, zenginleştirilmesi Ile yapılmaktadır ettik çıkarılması oksitli bakır cevherlerinin madencilik Yöntemleri Ile ettik sülfürlü. Sülfürlü bakır cevherleri genellikle flotasyon Yöntemi Ile zenginleştirilerek İzabe işlemlerine tabii tutulmak suretiyle blister bakır üretilmektedir. Oksitli bakır cevherleri imkb genellikle hidrometalurjik bakteriyal yöntemlerle değerlendirilerek doğrudan katot bakır Elde edilmektedir. A.Ş. 
      
Bakır Cevheri fiyatlarının tesbitinde konsantresi ettik, bakır sales Skypee nize baz alınmaktadır. Bakır Skypee nize Londra Metal Borsasında (LME) New York Metal Borsası'nda (COMEX) Günlük Olarak belirlenmektedir ettik. 
     
Türkiye bakır madenciliğinde Kamu SEKTÖRÜ etkindir. Bu sektörde FAALİYET gösteren Iki Önemli kuruluş ETİ HOLDİNG A.Ş. KBİ (Karadeniz Bakır İşletmeleri A.Ş.) dir ettik. Bu kuruluşların bakır sektöründeki uğraşı Alanları cevher Arama, cevher istihsali, cevher Zenginleştirme izabesidir ettik. İzabede blister BAKIR üretilen, piyasanın ihtiyacının Bir kısmını karşılamak for Rafine edilmek Üzere ozel sektor kuruluşlarına pazarlanmaktadır.     
   
Sonucta, Ekonomik gelişmelere Bagli Olarak hayat standardının continuous yükseldiği günümüz Dünyasında Bakira income talebin Devamlı Olarak artacağı, bazi kullanim alanlarında ikame Malzemesi bulunsa safra bakırın güncelliğini Daima Muhafaza edeceği anlaşılmış Bulunmaktadır Gerçeği.

Son Güncelleme ( Pazartesi, 07 Nisan 2014 )
 
Döviz Kuru(TCMB)
metal metal
© 2014 :: A Bakır San. ve Tic. Ltd. Şti. ::
A Bakır Web sitesi M Design tarafından yapılmaktadır. (c) 2006 İstanbul